2012// SAYI 021

BlokBims


Gelişmiş ülkeler Bims (pomza) den üretilmiş yapı elemanlarının sağladığı avantajlardan faydalanmaya yıllar öncesinden başlayarak yatırım hedeflerine daha çabuk ulaşmanın ayrıcalığını yaşarken, kazandıkları zaman ve işgücünü yeni yatırımlara yönelterek değerlendirmişlerdir.Bu olgunun bilincinde olan ERTAŞ GRUP ; BLOKBİMS Hafif Yapı Elemanları fabrikası ile METAŞ Madencilik hammadde üretim tesislerini kurarak, daha iyi imkanlar ve daha mükemmel çözümler sağlamak amacıyla inşaat sektörüne girmiştir. 1998 yılından itibaren kuruluşunu tamamlayarak üretime geçen BLOKBIMS 20.000 m2 kapalı, 450.000 m2 açık alana sahip Nevşehir işletmesinde, 200.000 Ad./gün kapasitesiyle sektörün öncü ve lider kuruluşudur. BLOKBİMS , konut..

Muka Bims


Firmamız tarafından üretilmekte olan Bimsbetondan mamul duvar blokları, TS EN 771-3 Avrupa Norm Standardına uygun olup, TSE tarafından 10.01.2008 tarih ve 14.10.05 / TSE9313 numaralı uygunluk belgesi ile belgelenmiştir. Sözkonusu blokların teknik değerleri firmamızca beyan edilen limitler dahilinde olup garantimiz altındadır. Ürünlerimizin insan ve çevre sağlığına hiçbir şart ve şekilde zarar vermediği ve vermiyeceği yine firmamızca CE işaretli beyan sertifikasıyla garanti altına alınmıştır.Firmamızca üretilen bloklar, A1 sınıfı yanmaz olup, yüksek ısı ve ses yalıtım performansına sahiptir. Isı yalıtım özellikleri itibariyle ürünlerimiz TS EN 1745 şartlarını sağlamaktadır. MUKA BİMS sahip olduğu İç Anadoluda ki topl..

Kocaman İzo Bims


Kaliteden asla ödün vermeyen, başarının detaylarda gizli olduğunu benimseyen, disiplinli ve inanarak çalışmayı kendine prensip edinen firmamız, inşaat sektöründeki 22 yıllık tecrübelerinden yola çıkarak, Beyşehir Doğanbey kasabası’nda toplam 100.000 m2 lik arazide,6000 m2’si kapalı 20.000 m2 faaliyet alanıyla, Kocaman İzo Bims fabrikası’nı 2007 haziran ayında üretime geçirmiştir.Kaliteyi en yüksek seviyede tutmayı amaçlayan firmamız, her aşamada bilgisayar destekli üretim hattıyla,teknolojiyi yakından takip ederek, 16 milyon adet/yıl üretim kapasitesiyle üstün nitelikli bimsblok ve asmolen yapı elemanlarını üretmektedir.

Denge Bims


Sahip olduğumuz yüksek rezervli maden sahalarımızdan elde ettiğimiz ürünlerimizi inşaat sektöründe de değerlendirebilmek için 2002 yılında fizibilite çalışmalarına başladık. AR-GE bölümümüzün 3 yıllık bir çalışması sonucu; yüksek ısı ve ses yalıtımlı, mukavemetli ve depreme dayanıklı mekanları en ucuza mal etme gibi çok önemli özellikleri bünyesinde barındıran, konut ve sanayi yapılarında, toplu konut sitelerinde, soğuk hava depolarında ve birçok inşaat sektöründe ilk sırada tercih edilebilecek Denge Bims bloklarını inşaat sektörünün hizmetine sunduk. Sektöre güç kazandıracağına inandığımız yeni tesisimizin ülke ekonomisine de artı değerler katacağı kanaatindeyiz.

Şimşek Bims


Şimşek Bims Ltd. Şti. 2006 yılı içerisinde hafif yapı blokları üretimine başlayarak bölge de yeni bir istihdam kapısı açmış olmanın verdiği gururla inşaat sektörüne dahil olmuştur. Fabrikamız 50.000 m² açık 4000 m² kapalı alana sahip olup tam otomatik bilgisayar sistemi ve kuru hava ısıtma sistemi ile günlük 150.000 adet kapasitesiyle inşaat sektörünün hizmetine devam etmektedir. Kısa süre zarfında kalite hizmet ve ticaret ahlakından taviz vermeden ülkemizin her bölgesine ulaşmayı başaran Şimşek Bims gelişen filo ağı ve sektördeki artan tecrübesiyle 2012 yılında da yeni yatırımlarıyla sektörün başarılı firması olmaya devam edecektir. Kalite ve hizmet üretmemizde bize yardımcı olan tedarikçilerimize ve personelimize ..

Kale BlokBims


Kale Blokbims Hafif Yapı Elemanları İnşaat Malzemeleri İnşaat Taahhüt Madencilik Nakliyat Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi şirketi Erzurum ili, Pasinler ilçesi civarında bulunan Pomza taşı hammadde rezervlerinin değerlendirilmesi amacıyla kurulmuştur. Bu doğrultuda yapılan planlama ile 2005 yılında Ağrı – Erzurum karayolu üzerinde uluslar arası standartlara uygun olarak üretilen iç ve dış duvar blokları ile döşeme asmolenleri tüketicinin beğenisine sunulmuştur. Üretim hattının devreye alınmasıyla birlikte 2005 yılı sonunda deneme üretimleri tamamlanmış olup, 2006 yılı ilkbaharında üretime geçilmiştir. 2006 yılında bir fabrika ve günlük 40.000 adetlik üretimle çalışmasına başlayan fabrikamız 2008 yılında ikinc..

Acerler Bims


1993 yılında Mehmet Acer ve Nurettin Acer tarafından kurulan Acerler İnşaat Tah. Mad.Müh.Nak.ve Sarrafiye Tic. Ltd.Şti. hala inşaat ve taahhüt madencilik mühendislik kuyumculuk ve hazır beton alanında faaliyetlerine devam etmektedirŞirket yönetim kurulu kararı ile bims blok sektörüne girmeye karar verilmiş ve Kaymaklı Kasabası girişinde ki fabrikada ACERLER BİMS markası ile bims üretimine başlanmışıtır. Sektöründe Liderliği hedefleyen Acerler İnşaat LTD.ŞTİ. yatırımlarına ara vermeden devam etmektedir.

Saray Bims


1990 yılında Yeni saray yapı elemanları limited şirketi işletmesi ismi altında kurulmuş olup, doğal taş üretimini ve pazarlamasını yapmaya başlamıştır. 2004 yılı itibariyle doğal taş üretimi yanı sıra inşaat sektörüne daha iyi hizmet verebilmek için Günümüzün teknolojik şartlarına uygun olarak tam otomasyon bilgisayar sistemi ile günlük 40.000 adet Bims blok üretimi yapmaya başlamıştır. İşletmemiz 2000 m2 kapalı alan, 20.000 m2 stok sahası olmak üzere toplam 22.000 m2 alanı yılın her mevsiminde sürekli üretim yapmaktadır. Ayrıca şirketimiz bünyesinde bulunan nakliye araçları ile müşterilerimize en hızlı şekilde ürünlerin sevkleri yapılmaktadır. Saraybims, toplu konut sitelerinde, otellerde ve birçok inşaat sektörü..

Copyright © İnşaat Trendy Dergisi
Üyelikten Ayrıl