2012// SAYI 020

Tukder (Tuğla Ve Kiremitçiler Derneği)


Çatı kaplaması uygulanan yüzey ahşap gibi normal alevlenen malzemeden oluşuyorsa çatı kaplaması sadece “YANMAZ” malzemeden olabilir (YANGIN YÖNETMEL / MADDE 28). Çatı kaplamaları BROOF olmalıdır. Çatı kaplamalarının zor alev alan BROOF sınıfı malzemelerden olması gerekir. Normal alev alan bitüm esaslı malzemeler çatı kaplaması olarak kullanılamaz. Kil Kiremitler; Yanmaz (A1) malzemelerdir! Her tür çatıda güvenle kullanılabilir. Yüksek ve bitiflik nizam yapıların, çatı taşıyıcı sistemi ve çatı kaplamaları yanmaz malzemeden olmalıdır! Bütün döşemeler, yangın duvarı niteliğinde olmalıdır! Kil asmolenler; yanmaz malzemelerdir! Kolay alevlenen malzemeler inflaatta kullanılamaz! Ancak yanmaz malzemeler ile kom..

Servet Blok


Özel kesilmiş EPS straforların konulmasıyla uygulanan hem ekonomik hem de ekolojik ısı ve ses yalıtımı sağlayan ürün, nefes alabilen duvar sistemini de beraberinde getirmektedir.Ağırlığı 5 kg olan 11.5’lik Straforlu Isı Yalıtım Tuğlası duvar ustalarının en çok tercih ettiği ürünler arasındadır. 1m2’ye 16.5 adet döşenen tuğlaların ebatları 11,5 x 29 x 23.5’dir. Kolay bir şekilde uygulanabilen ve duvar işçilik masraflarını da büyük ölçüde azaltan tuğla Servet Blok tarafından sektör profesyonellerine sunulmuştur.Ürün uygulama alanı olarak yapı sektöründe, tüm konutlarda, sanayi inşaatlarında, fabrikalarda, prefabrik yapılarda villalarda kullanılarak ısı ve ses yalıtımı sağlamak için tasarımı geliştirilmiştir.

Deniz Toprak / Tuğla


Firmamız 1992 yılında Naip köyü yolu üzerinde kurulmuştur. Firmamızın kurulu bulunduğu yeri tercih etmemizin en büyük sebepleri bölgenin hammaddeye ve İstanbul Trakya pazarına olan yakınlığıdır. Hammaddenin firmamıza uzaklığı 4 km´dir.Kurulduğu yıllarda diğer tuğlalama üretimi yapan firmalardan ileri bir teknoloji ile kurulan firmamız diğer tuğla fabrikalarından yüksek kullanım oranına sahiptir.O yıllarda günlük 60,000 adet 13,5 tuğla kapasitesine sahip firmamız, diğer tuğla üretimi yapan firmalardan daha yeni bir teknoloji ile üretime başlamış ve tuğla kalitesini daha iyi bir noktaya çekmiştir.

Ceylan Tuğla


1979 yılında Ankara İmrahor Köyünde kurulmuştur.50.000 m2 alana kurulu ; toprak hazırlama, raylı sistem, suni kurutma özelliklerine sahip tesisimiz yılda yaklaşık 8.000 konutun tuğla ihtiyacını karşılamaktadır.Her yıl yapılan ek yatırımlarla hem ürün kalitesi, hem üretim kapasitesi yıldan yıla artırılmıştır.Böylece günlük ortalama 150.000 adet 8,5´luk tuğla (600 ton/gün) üretim kapasitesi ile 40 milyon civarında tuğla yapılmıþtır.Bu da Ankara ´da bir yıl içerisinde yaklaşık 650 inşaatın tuğla ihtiyacının karşılanması demektir.

Filiz Toprak Sanayi


Firma 1982 yılında Filiz Tuğla Sanayi Ticaret ve Ltd. Şirketi adı altında Çorum ilinin Osmancık ilçesi sınırlarında ticari faliyetine başlamıştır. 1982 yılından günümüze daima yenilenmeyi ve büyümeyi kendisine ilke edinen Filiz Tuğla, gerek üretim kalitesi gerekse üretim kapasitesi bakımından sektöründe daima ön saflarda yerini almayı başarmıştır.İçinde bulunduğu toprak sanayi topluluğunda gerek kalite, gerekse kapasite yönünden daima lider firma olmak. Müşterilerimize daima kaliteli ve çeşitli ürünü ucuz maliyet ve etkin bir hizmet anlayışı ile sunabilmektir. Temel ilkemiz; Müşteri memnuniyeti: Daima kaliteli, hızlı, güler yüzlü ve güvenilir hizmet!

Vardarlı Harçsız Kilitli Tuğla


Vardarlı Tuğla tarafından geliştirilen Harçsız Kilitli Tuğla ‘VT Duvar Örme Sistemi’nin en önemli farkı, şekil ve ölçülerinin yanı sıra örülme sürecinde sağladı zaman ve maliyet tasarrufu. Duvarın örülme şekli ise tüm ustaların bildiği yöntem, yani kilitli (bindirme) örme tarzı. Bununla birlikte ‘VT Duvar Örme Sistemi’ ile örme uygulamasına başlanmadan önce, klasik sistemdeki gibi ekstra zemin uygulaması yapılmasına gerek kalmıyor. Dolayısıyla ustalar zorluk ve acemilik çekmiyorlar.‘VT Duvar Örme Sistemi, sadece Vardarlı Harçsız Kilitli Tuğla ile tüm inşaatlarda kullanılabilecek bir sistem. Buna benzer başka bir sistem şu anda Türkiye’de bulunmuyor.Ortalama 20 m²/gün olan bir ustanın harçlı ve klasik tuğlalarla duva..

Copyright © İnşaat Trendy Dergisi
Üyelikten Ayrıl